Bir Ses Böler Geceyi Tek Part

2013-09-20 21:22:00

Bir Ses Böler Geceyi filmi Ahmet Ümit in aynı ismi taşıyan kitabından filme uyarlanmıştır. Zaten son 10 yıldır sinema filmleri ve diziler kitaplardan uyarlanmıştır. Hatta Al yAzmalım filmi bile o yüreklerimize dokunan film bile Cengiz Aytmatov un aynı isimli kitabından uyarlanmıştır. Ve inanın bana genellikle filmler kitabın tadını vermez ama o film bambaşka.

Neyse ben hemen film tanıtımıma geri döneyim. Bir Ses Böler Geceyi tek part izle filminde konu gerçekten çok orjinal. Filmdeki karakterlerin ismi şöyle. Süha bir üniversitede çalışmaktadır. Yağmurlu bir gece onun hayatını değiştirir. Aracıyla eve dönerken büyük bir kaza geçirir çünkü yol çok kaygandır. Ama kaza geçirdiği yerdir asıl ilgnç olan.

Çünkü tam da mezarlıktan geçerken kaza yapar ve gözünü açtığında kendini boş bir mezarda bulur. Aman Allahım pek çok insan için aklını kaçırmaya yetecek bir olay. Ama onun için olay böyle olmaz. Çünkü İsmayil o mezarın içinden ona başka bir yol açar ve kendini ve geçmişini değerlendirmeye başlar. ve hayatı boyunca hiç kendini tanımadığı kadar kendini tanıam fırsatı bulur. Süper Türk Komedi filmini izle mek isterseniz hemen bir yazı önceye dönmeniz yeterli hadi bakalım sevgili arkadaşlarım.

0
0
0
Yorum Yaz