Dedemin İnsanları İzle

2013-09-21 22:29:00

Dedemin İnsanları filmi beni her izlediğimde bir defa daha etkileyen , ruhu beni derinden etkileyen bir film. İnanılmaz bir oyuncu olan Çetin Tekindor baş rolde ve küçük adam olan Mert Fırak ve o inanılmaz kadın Hümeyra baş rollerde. Dedemin İnsanları filminde fena fena roller izleyeceğiz. 

Ozan 10 yaşında çok şeker bir delikanlı. Dedesi ve annesi babasıyla yaşıyor. Çok güzel bir aile ortamı tam da herkesin hayal ettiği gibi. Dede kumaş satıyor ve geçimini kazanıyor. Ve harika bir  adam. Savaş zamanında göçmeye zorlamışlar bir ailenin hikayesi. Ozan a sürekli rum olduğu yani gevur olduğu söyleniyor diğer çocuklar tarafından. Ama o sürekli ben türküm diye herkese kafa tutuyor hatta diğer çocuklarla sürekli kavga ediyor.

Hümeyra nın o rolü felaket. İnanılmaz bir kadın bu ya. Daha dün akşam Babam ve Oğlum filmini izledim. Ve saatlerce ağladım kendi kendime söz verdim bir daha bu filmi izlemeyeceğim. İnsan bu kadar da iyi rol yapmazki arkadaşım. Çetin Tekindor bence türk sinemasının en iyi rol yapan adamı. Bence bu film kesinlikle ve kesinlikle çok güzel mesajlar veriyor. Bir yerli film olan Bir Ses Böler Geceyi filmi de eski tavsiyemdir iyi seyirler sevgili arkadaşlar. 

0
0
0
Yorum Yaz